Wady postawy

Badanie stóp oraz wad postawy

Podoskop to urządzenie diagnostyczne do badania stóp, wyposażone w lustro, światło LED i coraz częściej w kamerę. Dzięki temu urządzeniu można badać stopy dzieci, młodzieży i dorosłych. Badanie podoskopowe daje specjaliście wiele informacji dotyczących kształtu stopy, obecności zgrubień na podeszwie, ale także umożliwia przeprowadzenie badania statycznej i dynamicznej stabilności stóp. Jest to możliwe dzięki odbiciu lustrzanemu i specjalnemu podświetleniu stóp.

Zamontowana Kamerka Full HD, która znajduje się w podoskopie w naszym Gabi-necie, daje możliwość wykonania zdjęcia i oceny kątów wysklepienia stopy. Dzięki temu można zaobserwować nawet najmniejsze odchylenia od prawidłowego ułożenia stóp podczas ruchu.

Nasze Urządzenie posiada także oryginalne oprogramowanie, które pozwala na archiwizowanie zdjęć wykonanych podczas badania.

Jak wygląda badanie?

Badanie podoskopowe jest nieinwazyjne i bardzo proste. Pacjent proszony jest o zdjęcie obuwia i skarpetek, a następnie o stanięcie na podoskopie. Po wykonaniu tej czynności włączana jest kamera i wykonane zostaje zdjęcie, które jest przesłane do komputera. Nastepnie jeśli jest taka potrzeba oceniamy cała postawę ciała oraz wykonujemy zdjęcia poglądowe w celu oceny i doboru prawidłowego leczenia, doboru odpowiednich ćwiczeń i korekty.

Dzięki temu badaniu specjalista otrzymuje informacje o obecności wad stóp oraz nieprawidłowości w obciążeniu stóp oraz całego ciała na różnych obszarach. Po wykonaniu badania Pacjent może otrzymać indywidualny plan ćwiczeń, indywidualne wkładki ortopedyczne, a także ogólne zalecenia co do prawidłowego doboru obuwia, a wszystko to dlatego, aby wady stóp nie postępowały.

Cena zabiegu: 40 min – 100 zł

Wkładki termoplastyczne indywidualne ICB oraz VASYLI

Chodząc po twardych, płaskich powierzchniach codziennie narażamy swoje ciało na wiele naprężeń i napięć, często powodujących ból i uczucie dyskomfortu w kończynach dolnych. Termoplastyczne Wkładki o Podwójnej Gęstości ICB opracowano w sposób przynoszący ulgę w bólu i uczuciu dyskomfortu poprzez korygowanie postawy ciała („biomechaniki”) u samych podstaw stóp.

Wkładki ortopedyczne termpolastyczne

Nasze stopy miały nam służyć na różnych powierzchniach, na przykład piasku lub ziemi – a nie na twardym betonie. Twarde powierzchnie nie dają żadnego podparcia wysklepieniu stopy, dlatego też stopy zaczynają przechylać się do wewnątrz, powodując spłaszczenie łuków – stan ten nazywamy „nadmierną pronacją”. Problem ten dotyczy 80% populacji.

Nasze stopy, kostki, nogi i plecy próbują kompensować pronację, ustawienie kości i mięśni ulega zaburzeniu, powodując wiele powszechnie występujących problemów.

Termoplastyczne Wkładki ICB,VASYLI mają szerokie zastosowanie w leczeniu takich schorzeń jak:

 • płaskostopie poprzeczne i podłużne, stopa płaska, płasko-koślawa
 • zapaleniem rozcięgna stopy- ostroga piętowa
 • bóle w śródstopiu
 • złożone deformacje stopy
 • Halluksy
 • zapalenie ścięgna Achillesa
 • przeciążenie ,zapalenie okostnej goleni
 • nierówność kończyn
 • chonodromalacja (z pronacją)
 • koślawość kolan – ból przedniego przedziału kolana
 • bóle bioder
 • dolegliwości bólowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa
 • skolioza
 • odciski i zrogowacenia
 • zmęczenie, ból nóg

Właściwe leczenie tych schorzeń wymaga przyjrzenia się ich przyczynom, a nie samym objawom. Aby przynieść ulgę w bólu i dyskomforcie konieczne jest skorygowanie nadmiernej pronacji. Osiągnąć to możemy dzięki Termoplastycznym wkładkom o Podwójnej Gęstości ICB. Wkładki te oferują doskonałą skuteczność terapeutyczną łącząc w sobie najnowsze osiągnięcia nauki i techniki z doświadczeniem w zakresie medycznej znajomości dysfunkcji kończyn dolnych.

Prawidłowa korekcja wady odbywa się w trakcie jednej wizyty w butach pacjenta na podstawie badania wykonanego przez specjalistę. Badanie diagnostyczne z wykorzystaniem specjalnej platformy przy doborze wkładek oraz indywidualne dopasowanie do kształtu stopy gwarantuje pacjentowi ,że jego wkładki są unikalne i dostosowane specjalnie do jego potrzeb.

Po 1-3 miesiącach zapraszamy na remodeling wkładki. Podczas wizyty zostanie wykonana korekta wkładki i dostosowanie wkładki do zmieniającej się wady.

Cena wkładek: 280 zł – 350 zł
cena uzależniona jest od modelu oraz rozmiaru stopy.

Ćwiczenia Korekcyjne indywidualne

ćwiczenia wad postawy

Indywidualna gimnastyka korekcyjna jest jedną z najważniejszych metod zapobiegania i leczenia wad postawy. Specjalnie dobrane ćwiczenia mają bezpośredni wpływ na korekcję postawy: zwiększenie siły mięśni, wytworzenie nawyku utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Pośrednio wpływają, również na wydolność i sprawność organizmu. Korektywa obejmuje zestaw ćwiczeń zwiększający siłę mięśni brzucha, grzbietu oraz prostowników nóg, ćwiczenia z aktywnego strechingu, ćwiczenia wydolnościowo – wytrzymałościowe z uwzględnieniem ćwiczeń oddechowych zwiększających pojemność płuc.

Co to jest ozonoterapia (terapia ozonem)?

Ozon jest najsilniejszym znanym obecnie środkiem wirusobójczym, bakteriobójczym, pasożytniczobójczym i grzybobójczym. Ma więc zdolność do niszczenia niemal wszystkich chorobotwórczych patogenów. Podawany do krwi, w odpowiednich ilościach i stężeniu, dotlenia komórki organizmu, działa odtruwająco oraz zwiększa sprawność układu immunologicznego. Terapię ozonową stosuje się zarówno w celach profilaktycznych, jak i w leczeniu wielu przewlekłych chorób. Wykonywany jest bezpośrednio do krwi, na powłoki skórne, dopochwowo, dojelitowo oraz do uszu. Ponadto istnieje możliwość ozonowania wody i oliwy, które następnie stosuje się zewnętrznie lub – w przypadku wody – również do picia

Korektywa może być prowadzona w sposób grupowy o charakterze profilaktycznym lub indywidualnie przy stwierdzonej i często utrwalonej wadzie postawy o różnorodnych postaciach. Zestaw ćwiczeń jest dostosowany do indywidualnych potrzeb dziecka.

Cel gimnastyki korekcyjnej:

 • wyrobienie nawyku prawidłowej postawy ciała,
 • korekcje istniejących wad postawy i zapobieganie ich pogłębianiu,
 • podniesienie ogólnej sprawności i wydolności organizmu dziecka poprzez: ćwiczenia kształtujące, -oddechowe i wytrzymałościowe, zabawy i gry ruchowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych dla danej wady,
 • rozciąganie mięśni nadmiernie przykurczonych i skracanie nadmiernie rozciągniętych,
 • zwiększenie zakresu ruchu w stawach,
 • profilaktyka otyłości.

Gimnastyka korekcyjna szczególnie jest wskazana dla dzieci z wadami kręgosłupa (plecy okrągłe, plecy płaskie, boczne skrzywienie kręgosłupa, plecy okrągło wklęsłe), wadami stóp (stopa płasko koślawa, płaskostopie) i wadami kolan (kolana koślawe, szpotawe).

Cena zabiegu: 50 min – 100 zł
Gabinet Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej w Tarnowie - Gabriela Sadowy

Sprawdź cennik

Poznaj całą ofertę
Gabi-Net'u

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego Gabi-Net'u. Kliknij w poniższy przycisk i sprawdź cennik wszystkich oferowanych przez nas usług.

Skontaktuj się z nami

Umów się na
wizytę już dziś!

+48 697 533 561

Gabi-net rehabilitacji
Ul. Legionów 9
33-100 Tarnów

Nasz zespół - Gabinet Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej w Tarnowie - Gabriela Sadowy